Z listu otwartego maj 2001r., zdjęcie 1 strona rękopis + ostatnia list otwarty. Fragmenty.

 

Zwracam się za Twoim pośrednictwem Ojcze Święty do dziennikarzy by odważnie ( bez podtekstów politycznych ) zajęli się problemem bezrobocia i wyzyskiwania ludzi pracy w Polsce...... By głębiej zrozumieć ten problem, politycy, pracodawcy, oraz związki zawodowe powinni się zapoznać z Encykliką "O pracy ludzkiej" ( fragmenty załączam do korespondencji).......chciałem tylko nadmienić, że Encyklikę Ojciec Święty Jan Paweł II miał opublikować 15 maja 1981 r.., jednak w wyniku zamachu na jego życie , Encyklikę tą opublikował dopiero 14 września 1981 r..

 

Czy godzi się w państwie, gdzie ludzie nie mają pracy przeznaczać pieniądze z podatków na luksusowe życie urzędników państwowych. Ilu pseudo biznesmenów oszukało Skarb Państwa?.. Ilu okradło, bo tak to można nazwać, zatrudnionych pracowników płacąc im 400-500 zł., często za pracę na czarno bez żadnych zabezpieczeń emerytalnych....Opisywałem to do AWS-su i Pana Premiera Buzka.... Najdroższy Ojcze Święty, taka jest prawda. Dziwny ten Nasz kraj, który miał być krajem ogólnoludzkiej solidarności.......Kapitalizm w Polsce na początku XXI wieku to kapitalizm w jego najbardziej skrajnym wydaniu, nawiązującym do XVIII, XIX i początku XX wieku....

 

Teraz mamy XXI wiek i nadal człowiek człowiekowi gotuje los... Króluje tu przede wszystkim chciwość i zakłamanie. Nie może tak być, by Sejm, Senat, Rząd, Radni uchwalali oraz ustalali pewne normy pod swoje wygórowane ambicje polityczne i finansowe.....Nie można się tłumaczyć, że gdy damy mniejsze wynagrodzenie urzędnikom to ci ulegną pokusie korupcji....Hamulcem do rozpowszechniania się korupcji ma być wysoka kara, a nie wysokie zarobki....Nie mogą tu rządzić układy i układziki, czy też wpływy polityczne... Zdjęcie z listu 1995. 04.26Wszystkie materiały zawarte na tej stronie pochodzą z prywatnej kolekcji autora.
Pierwsza odsłona strony 31 maja 2010 roku.