MYŚLMY SAMODZIELNIE, A ZARAZEM RACJONALNIE

 

Ten materiał wysłałem do Prezydenta, PiS, Ministerstwa Zdrowia, Episkopatu oraz mediów.

Nie dajmy się zwariować, czy tych zakazów i nakazów nie jest za dużo?.. Przecież wiele z nich jest pustych, nie do wyegzekwowania.

Jaka jest nasza wiara? Czy jak po pewnym czasie wyjdziemy ze sterylnego amoku, nie zabije nas pierwszy lepszy wirus. Czy ktoś sieje dezinformację, a my sami dodatkowo siejemy panikę. Ile tak naprawdę dziennie umierało ludzi w analogicznym okresie w 2019 roku?... - (…) - Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowego Zakładu Higieny w sezonie 2018/2019 na grypę zachorowało tylko i aż 3 692 199 osób - co jest wynikiem o 18 proc. niższym niż rok wcześniej. Niestety sezon kończy się również smutnymi statystykami wskazującymi, że aż dla 143 pacjentów wirus grypy okazał się śmiertelny. Zaś w wyniku wypadków drogowych zmarło 2909 osób. - (…).

Obecnie pozamykano przychodnie, nie można zrobić zleconych pilnych badań krwi, są też młodzi ludzie ze spuchniętymi kolanami oraz z innymi poważnymi schorzeniami, którym odwołano ich planowe wizyty oraz planowe zabiegi. Ilu ludzi umrze w przyszłości w wyniku tych decyzji?... Czy ktoś nie przesadził, gdzie przysięga lekarska?

Święty Jan Paweł II na początku Swego pontyfikatu powiedział; „Otwórzmy na oścież drzwi Chrystusowi”. Kościół nie może tchórzyć i tak przecież tu na Ziemi każdy z nas żyje króciutko. Święty Jan Paweł II nie tchórzył, pomimo że nie mógł już mówić pobłogosławił ludzi zebranych na Placu Świętego Piotra. Jan Paweł II nie bał się cierpienia. Dźwigał je z Chrystusem do końca swego życia. Kościół nie może tchórzyć. Co by było, gdyby lekarze, pielęgniarki, wolontariusze stchórzyli? Jak zachowywała się Matka Teresa? … Duchowni powinni sprawować posługę dla wiernych z zachowaniem środków ostrożności, ale czy nie więcej jest ludzi codziennie w sklepach niż tych 5 co „ktoś naznaczył”?... Po raz drugi powtórzę, nie dajmy się zwariować, gdyż niedługo ktoś zapędzi nas w "kozi róg". W tym roku będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pała II, ale czy to wszystko znowu skończy się tylko na przypomnieniu tej daty?...Należy pamiętać o co nas tak naprawdę prosił w swych naukach Święty Jan Paweł II. W kwietni 2014 ukazała się moja książka pt., „CO DLA CIEBIE, POLSKO KAŻDY JESZCZE ZROBIĆ MOŻE ?”, moja publikacja ma tytuł w formie pytania, pytania parafrazującego papieskie słowa z mojego snu. Przytoczę tu fragment z książki: -(…) - Którejś nocy obudził mnie bardzo dziwny sen: w oddali, przez mgłę widziałem Jana Pawła II, który mówił najpierw wyraźnie, ale później coraz ciszej, z żalem i ze łzami w oczach: „CO DLA CIEBIE, PLSKO JESZCZE ZROBIĆ MOGĘ?”. Minęły dwa dni i znowu w nocy miałem dziwny sen: Papież wolniutko szedł aleją NMP w Częstochowie. Chociaż był słoneczny dzień, aleja pozostawała pusta, Jan Paweł II sprawiał wrażenie dziwnie zasmuconego. Coś mówił, ale ja nic nie słyszałem, skinął tylko ręką i oddalił się w stronę Jasnej Góry”. (…). Teraz po sześciu latach wiem co te sny przewidywały – „ PUSTE ULICE”, czego jesteśmy światkami. Jaka tak naprawdę jest nasza wiara?... Ostatnie lata publicznie ośmieszano Świętość Mszy Świętej, a na koniec sam wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej”, nic tu więcej nie muszę dodawać. Od maja 2010 roku istnieje moja strona internetowa odwołująca się do Encykliki Jana Pawła II „O PRACY LUDZKIEJ” www.pracaludzka.pl. Encyklika ta została przez wielu zapomniana, a nawet celowo przemilczana przez kolejne lata, nie mam pojęcia dlaczego?...

Obecnie zabunkrowały się Urzędy różnego rodzaju w tym Przychodnie zdrowia. Biura Spółdzielni Mieszkaniowych się pozamykały, czyli wszystkie te co żyją z pieniędzy podatników, lub zwykłych mieszkańców. Im to pasuje, siedzą piją kawkę, żaden interesant im nie przeszkadza, a pensja pewna. Co dalej może rolnicy i ogrodnicy nie wyjdą w pole, piekarze i zakłady mięsne, zakłady przetwórstwa spożywczego, sklepy i wiele innych branż zamknie swą działalność? I co wtedy będzie?... Pytań byłoby więcej.

Zachowujmy się rozsądnie zawsze, nie tylko na wezwani mas mediów. Nie chodź do pracy, gdy jesteś chory, nie wysyłaj dziecka zakatarzonego do szkoły, czy przedszkola. To tylko wycinek z życia wzięty. Ludzie zaczęli się tak zachowywać, gdy wprowadzono ustawową obniżkę zasiłku chorobowego oraz zasiłku za czas leczenia szpitalnego. Dawniej była podstawowa zasada przy grypie, czyli wyleżeć ją i nie wychodzić z domu. Dziś porównać to można z hasłem „zostań w domu”. A tak nawiasem zachowujmy mały dystans do burzy informacji.

Człowiek w całym swoim życiu powinien zachowywać się rozsądnie i racjonalnie, każdy ma swój rozum więc powinien go używać. Może Ci wymądrzający się celebryci i politycy powiedzą jak zdalnie uprawić działkę oraz zasiać zdalnie marchew, pietruszkę i inne warzywa. Jak rolnicy zdalnie mają zasadzić ziemniaki. Pytań byłoby więcej. Nie dajmy się zwariować, gdyż politycy podejmują decyzje już na pograniczu pozbawienia praw publicznych. Czyżby nie można było już wychodzić do parku, lasu by dotlenić swój organizm itd., a może to masoneria testuje jak zarządzać zdalnie ludzkością? A kiedy dowiemy się prawdy od Komunistycznych Chin, a może innych krajów, gdzie leży prawda.

Obecnie trzeba zacząć normalnie żyć. Rolnicy muszą przygotować pola pod uprawy, ogrodnicy i działkowicze ogrody do wiosennych zasiewów. Co będzie, gdy będzie dalej susza? Wody głębinowe od 2019 roku obniżyły swój poziom średnio o około 60 centymetrów. Zacznijmy żyć w zgodzie z naturą, trochę na ten temat w jednym z rozdziałów mej książki NASZA MATKA ZIEMIA. Wróćmy więc rozsądnie do codziennego życia. Ja opryskałem drzewka, przygotowałem grządki pod uprawy, a pierwszy siew będzie w Wielkim Tygodniu, zgodnie z kalendarzem ekologicznym.

Pozdrawiam wszystkich, głowa do góry zaufajmy Bogu Ojcu Wszechmogącemu.

Dla refleksji przytoczę malutki fragment Biblii.

- (…) - Bóg w gościnie u Abrama.

Abraham stał przed Panem pytał i pytał i pytał ... Zbliżywszy się do Niego, Abraham rzekł: Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają? O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie? Pan odpowiedział: «Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich. Rzekł znowu Abraham: Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem. Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto? Pan rzekł: Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu. Pytał dalej.....(...).

Szczęść Boże.

Zenon JasińskiWszystkie materiały zawarte na tej stronie pochodzą z prywatnej kolekcji autora.
Pierwsza odsłona strony 31 maja 2010 roku.