Kto wreszcie powie prawdę?...

 

- Materiał ten udostępniłem na początku lutego 2020r.

Przeczytaj wyciągnij wnioski. Trochę tego dużo jak na wpis, ale podaję trochę faktów i trochę swego trzeźwego spojrzenia na problem koronowirusa oraz prośba do dziennikarzy.

Eksperci, także chińscy, zdają sobie sprawę z tego, że targ w Wuhan nie jest jedynym źródłem epidemii. - Szczerze mówiąc, nadal nie wiemy, skąd pochodzi nowy wirus - przyznają naukowcy na łamach Science. Po przeanalizowaniu 27 dostępnych genomów wirusa 2019-nCoV, Kristian Anderson doszedł do wniosku, że miały wspólne źródło 1 października 2019 roku.

Czy Wuhan to właśnie to miejsce źródła choroby. Faktem jest, że sprzedawano na nim żywe zwierzęta, w tym nietoperze, koale, węże, pawie, szczenięta wilków, salamandry, lisy, szczury i wiele innych gatunków. Najprawdopodobniej któreś ze zwierząt było nosicielem koronawirusa.

1 stycznia na rynku pojawili się policjanci, którym towarzyszyli urzędnicy z departamentu zdrowia. Bazar został zamknięty. Lokalne władze poinformowały, że ma to związek z kolejnymi zachorowaniami pracowników. Dzień wcześniej, 31 grudnia, chiński rząd powiadomił o chorobie biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Pekinie. Rankiem na bazarze pojawili się ludzie ubrani w specjalistyczne kombinezony, którzy rozpylali tam substancje dezynfekujące. Jak pisze "NYT", była to pierwsza widoczna dla mieszkańców reakcja władz na pojawienie się tajemniczego wirusa. Nowy koronawirus Wuhan to patogen odzwierzęcy. Przypuszcza się, że pierwotnym źródłem są nietoperze, a zmutował w organizmach węży lub ryb, których surowe mięso jedzą Chińczycy. Bez tego wirus nie miałby raczej szans przenieść się na człowieka. A co z datą 1 października 2019 roku? Dlaczego Światowa Organizacja Zdrowia nie domaga się wyjaśnień?

Nowy koronawirus Wuhan to patogen odzwierzęcy.

Źródło: Puls Medycyny.

Władze Chin wciąż jednak uspokajały. Na tyle skutecznie, że zdołały uśpić czujność nie tylko własnych obywateli, w tym ekspertów i lekarzy, ale nawet Światowej Organizacji Zdrowia - twierdzi "NYT".

Jak pisze "New York Times", to, jak początkowo na kryzys zareagowały chińskie władze, dało koronawirusowi przewagę. "W krytycznym momencie urzędnicy przedłożyli dyskrecję i porządek przed otwartą konfrontację z rosnącym kryzysem, by uniknąć publicznego alarmu oraz politycznego ośmieszenia" - pisze dziennik. Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy o dacie i faktycznym miejscu pojawieniu się koronowirusa od władz Komunistycznych Chin, stałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Co na to Światowa Organizacja Zdrowia?...

Poniżej zamieszczam artykuł z czerwca 2019 roku.

...(...) W Chinach w ostatnich kilku tygodniach zamknięto kilkanaście fabryk, w których produkowane były substancje czynne leków.

Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach to samo spotka kolejne. To ważna informacja dla polskich pacjentów, gdyż prawie 80 proc. substancji czynnych używanych w sprzedawanych w Polsce lekach pochodzi z Państwa Środka. Już teraz z powodu działań Pekinu brakuje w rodzimych aptekach ok. 100 medykamentów. Gazeta prawna z dnia 6 lipca 2019 roku.

Polski pacjent w szponach Chin. Dlaczego rynek leków tak bardzo jest uzależniony od Pekinu?

Na półkach widzimy najczęściej produkty polskie, niemieckie, francuskie czy amerykańskie. I pochodzenie medykamentów nie jest nam obojętne. Polskie leki uważamy bowiem za dobre jakościowo. Nie to co chińskie. – Polacy to w dużej mierze świadomi konsumenci, którzy dokonują odpowiedzialnych wyborów. Jeśli mają wybierać między takimi samymi lekami wyprodukowanymi w Polsce i za granicą, to częściej sięgają po lek rodzimego pochodzenia. Kupują je z przekonaniem, że za lokalną produkcją stoi dobra jakość. Równie ważna jest świadomość, że dzięki takim zakupom mają wpływ na polską gospodarkę, a także rynek pracy – tłumaczy Krzysztof Martyniak z Instytutu Socjologii UW Większość towarów kupowanych w Europie czy USA jest opatrzonych metką Made in China. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ubrania amerykańskiej czy hiszpańskiej marki są takimi jedynie z nazwy. Jeśli jesteś jedynie konsumentem, prawdopodobnie nie obchodzi cię, gdzie powstała nowa para butów czy aparat fotograficzny – ważna jest cena oraz fakt, że na wiele rzeczy możemy sobie pozwolić dzięki tanim towarom z krajów Azji. Jeśli natomiast jesteś szefem firmy zlecającej wytwarzanie swoich towarów, wówczas niskie koszty pracy i produkcji z pewnością pomogą podjąć decyzję o lokalizacji fabryk czy zamówień właśnie w tamtym rejonie świata, co zminimalizuje koszty i zwiększy zyski przedsiębiorstwa. Więc kapitaliści wybrali sobie komunistyczne Chiny, paradoks, czy chciwość?....

Uwaga do mediów.

Media mają nie podgrzewać dodatkowo zaniepokojenia koronowirusem. Na publikowanych mapach powinno być tylko tyle kropek ile ognisk wirusa, a nie zakolorowane całe województwa, gdyż nasuwa to błędne skojarzenia. Wykropkować rzeczywiste ogniska, czyli poszczególne miasta, lub wioski. Ile osób zmarło w ciągu tygodnia w wyniku wypadków drogowych, lub schorzeń kardiologicznych. Właściciele portali internetowych i ogólnopolskie stacje telewizyjne i radiowe powinny wypowiadać się rozsądnie, Nierozsądnym nakręcaniem złych informacji możecie się przyczynić do kłopotów nie tylko branży turystycznej, ale możecie położyć na łopatki całą gospodarkę w Polsce. Dodatkowo niektórzy ludzie panikują wykupując kasze, mąki, a później zalęgną się im w nich mole i wyrzucą do śmietnika. Takie sytuacje Polacy przerabiali.

Uwagi co do profilaktyki i wzmianka naturalnych leków, ze spiżarni dziadków i pradziadków.

W okresie jesienno zimowym i zimowo wiosennym powinno się profilaktycznie zażywać przynajmniej Rutinoscorbin oraz witaminę D, a nie dopiero wtedy gdy zachorujemy.

Naturalne leki naszych pradziadków, dziadków i ojców robione w domach służyły w nagłych przypadkach. Kit pszczeli wykorzystywany był i jest do sporządzania, kropli, nalewek, maści itp., używany w infekcjach, przeziębieniach i do trudno gojących się ran jak również jako naturalny antybiotyk. Kit pszczeli zbiera się z ramek, które są w ulach. Jest to substancja, którą pszczoły produkują same do uszczelnienia i dezynfekcji swego ula. Orzech włoski wykorzystywany był i jest do sporządzania leku na zatrucia i biegunki. Orzech trzeba zerwać w odpowiedniej porze, czerwiec, lipiec, gdy da się go pokroić. Najlepiej gdy sobie je zrobimy sami, wtedy mamy 100% pewności, że zastosowaliśmy proporcje i użyliśmy składniki wiarygodne nie jakieś podróbki. Taka mała uwaga w obydwu przypadkach trzeba uważać by sobie nie poplamić ubioru, czy innych rzeczy. Obydwa leki sporządzane są na bazie 95% alkoholu.

Na koniec zamieszczam fragment z mej książki z rozdziału; - (…)

NASZA MATKA ZIEMIA

Uważamy siebie za panów naszej planety i całego wszechświata.

Były już np., niby udane, próby rozpędzania chmur, aby zapewnić dobrą pogodę na uroczystości państwowe. Jednak natura sprowadza nas co jakiś czas „na ziemię”, uczy pokory i zmusza do refleksji. Więcej na www.pracaludzka.plWszystkie materiały zawarte na tej stronie pochodzą z prywatnej kolekcji autora.
Pierwsza odsłona strony 31 maja 2010 roku.